Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/botsadnltuedu/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 0
Декоративний розсадник
Головним компонентом зелених насаджень є різноманітні види і форми дерев та кущів, тому в наш час дедалі більше уваги приділяють декоративному озелененню територій. Оскільки часто трапляються випадки реалізації садивного матеріалу, вирощеного в "тепличних" умовах із застосуванням великої кількості добрив і стимуляторів росту, який при впровадженні у зелені насадження відкритого ґрунту втрачає свої декоративні якості або повністю відмирає, то першочерговим завданням у цій галузі ми бачимо вирощування та інтродукцію високодекоративного і стійкого до місцевих умов садивного матеріалу.
Щоб запобігти таким малоефективним способам озеленення, науковці та практики нашого Ботанічного саду рекомендують використовувати садивний матеріал, вирощений в умовах регіону, в якому він буде використаний. Такий матеріал, вирощений у відкритому ґрунті, упродовж свого формування стає стійким до кліматичних умов, до пошкодження шкідниками та хворобами і легше переносить процес транспортування та приживлюваності.
Основними завданнями при роботі на розсаднику є:
- розмноження рослин місцевої та світової флори через проведення науково-дослідних робіт з інтродукції, акліматизації та селекції;
- збереження, вивчення, відтворення та поповнення в штучних умовах генофонду деревно-чагарникових і трав'янистих рослин природної, культурної та інтродукованої флори, особливо популярних, рідкісних та екзотичних;
- проведення освітньо-виховної роботи з питань селекції, рослинництва, декоративного садівництва тощо;
- отримання якісного насіннєвого та вегетативного матеріалу, пристосованого до місцевих екологічних умов та кліматичних особливостей заходу України;
- проведення практичної підготовки студентів із цілого ряду навчальних дисциплін: ботаніки, дендрології, лісових культур, основи землеробства тощо.
З метою збагачення асортименту родів Ялівець, Туя, Кипарисовик у 2006 році, було закладено три науково-дослідні ділянки.
Сьогодні лише у маточному відділенні уже зібрано чимало рідкісних декоративних колекційних особин. Загалом їх представлено 6 родинами та 18 родами, які використовують для подальшого розмноження та вирощування садивного матеріалу. Вони нараховують 11 видів та 8 форм листяних рослин, 41 вид і 130 форм кипарисовиків, 27 видів і форм ялівців, 15 форм туї західної, 4 форми туї східної, 3 форми тису ягідного. Провідними науковими фахівцями розробляється новий проект організації і розвитку розсадника відповідно до сучасних умов господарювання.
Організація та проведення експериментів за способами вирощування та розмноження цінних декоративних видів дозволяє створювати оптимальні умови виростання та застосовувати оригінальну агротехніку вирощування, викопування, зберігання та транспортування до місця висаджування.
Асортимент різних видів та сортів декоративних рослин (в т.ч. екзотів) налічує понад 300 видів.